NASZA WIELKA GRECKA WYCIECZKA

Uczestnicy wycieczki

W dniach 21-30 maja 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce wraz z opiekunami wzięli udział w szkolnej wyciecze do Grecji. Do naszej grupy dołączyło także 3 laureatów konkursu wiedzy o Helleńskiej ziemi z placówki szkolno-opiekuńczej „PANDA” w Kozienicach.

Program wycieczki zapewniał nam miło spędzony czas oraz bliższe poznanie historii, geografii, religii i kultury jakie oferuje starożytna Hellada. W całokształt zwiedzania wkomponowane były między innymi: Kalambaka, Meteory, Termopile, Delfy, Teby, Ateny, Epiadauros, Mykeny, Olimpię, urokliwe Tolo, która na 3 dni stała się naszym domem. Do niezapomnianych przeżyć dołączyć należy również rejs statkiem na wyspę Skhiatos podczas którego mogliśmy wolno żyjące delfiny. Dzięki uprzejmości Greków z Tolo poznawaliśmy najzdrowszą w Europie kuchnię śródziemnomorską a także mieliśmy okazję nauczyć się podstawowych kroków popularnego tańca greckiego Sirtaki popularnie zwanego „zorbą”. Dużym przeżyciem był dla nas także rejs ekskluzywnym promem po Morzu Adriatyckim podczas którego mogliśmy odpocząć po podróży autokarem.

W drodze powrotnej „zerknęliśmy” jeszcze na urokliwą Wenecję, piękne Alpy we Włoszech i Austrii, natomiast w gościnnych Czechach, przy suto zastawionych stołach, zjedliśmy ostatni posiłek po czym ruszyliśmy do Warki. Po tak intensywnie spędzonym pozostała nowo zdobyta wiedza, przyjaźnie i bogate wspomnienia.

Uczestnicy wycieczki