MOBILNE PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE

Zbigniew Tomczyk
Eliza Chojecka

Taki początek tygodnia zdecydowanie mógłby zdarzać się częściej! W poniedziałek 12.02.2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 pojawił się wielki tajemniczy namiot zaś w nim…
      W ciągu dwóch dni uczniowie, podzieleni na grupy mieli możliwość uczestnictwa w lekcji składającej się z dwóch części. Pierwszą z nich był wykład, podczas którego prowadzący w bardzo ciekawy sposób przedstawił zarówno młodszym, jak i starszym słuchaczom wiele ciekawostek dotyczących m.in. Słońca, księżyca, a także sąsiadów naszej planety. Następnie uczniów zaproszono do środka namiotu, w którym rozpoczęła się druga część lekcji, czyli wirtualna podróż... na księżyc!
      Niesamowite wrażenia i uczniowie zafascynowani konkursem (szczególnie nagrodą) Google Lunar X Prize – jednym słowem... KOSMOS!