POCZTÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY KLASY 3b

Izabela Łuczak

Czy w obecnych czasach jest jeszcze ktoś, kto wysyła pocztówki? Oczywiście. Są to na pewno uczniowie klasy 3b. Naszą przygodę zaczęliśmy od nauki adresowania kartek oraz pisania pozdrowień dla dzieci z innych części Polski.

Pierwsze kartki wysłaliśmy na początku grudnia i już po tygodniu dostaliśmy odpowiedzi. Uczniowie zaznaczali na mapie miejscowości, z których otrzymaliśmy pocztówki. Szybko okazało się, że nie tak łatwo znaleźć je na mapie. Pomógł nam portal google maps, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć, jak daleką podróż przebyła pocztówka. Poprzez tę wymianę kartek, uczniowie sprawniej poruszają się po mapie, niektórzy są zainteresowani tym, co w danych miejscowościach się znajduje... A to wszystko dzięki widokówkom, które pokazują najważniejsze miejsca, zabytki.