SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W SP NR 1 W WARCE

Zbigniew Tomczyk
Katarzyna Szeląg Luśniewska

Dnia 30.05 2018r w naszej szkole odbył się sportowy dzień dziecka. O godzinie 9.00 rozpoczął się turniej piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy IV – VI, oraz VII i gimnazjum. Turniej zakończył się o godz. 13.30. O godz. 10.00 rozpoczął się wyścig rzędów w dwóch kategoriach wiekowych klasy I – II, oraz klasy III. Uczniowie ścigali się w 6 konkurencjach. Przygotowano zróżnicowane tory przeszkód, uczniowie pokonywali przeszkody z wykorzystaniem różnych przyborów (typu piłki fitness, piłki kangurki, butelki plastikowe, szary papier itp.).
W kategorii klasy I – II:
I miejsce zajęła klasa IIa – 150 pkt
II miejsce klasa – Ia – 130 pkt
III miejsce klasa Ib – 80 pkt
W kategorii klasy III wyniki były następujące:
I miejsce klasa IIIa – 150 pkt
II miejsce klasa IIIb – 130pkt
III miejsce klasa IIIc – 90 pkt
Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Tuż po wyścigach rzędów na sali odbył się turniej par siatkarskich dla klas VI i gimnazjum. W turnieju tym wzięło udział 7 par siatkarskich, Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, jeden set do 12 pkt, na przewagi. Turniej zakończył się o godz, 13.00 następującymi wynikami:
I miejsce zajęła Alicja Stefaniak z klasy 2a i Zuzanna Gut z klasy 3b
II miejsce zajęła Zuzanna Śliwa z klasy 3e i Natalia Dębecka z klasy 3c
III miejsce zajęła Wiktoria Wojtas z klasy 3e i Marta Kowalczyk z klasy 3e
IV miejsce zajęła Zuzanna Luśniewska PSP nr 2, Olga Szymańska (3f) i Julia Przybylska (Va)
V miejsce zajęła Gabrysia i Kinga z klasy VI
VI miejsce zajęli Piotr i Jarek z klasy 3 gimnazjum
VII miejsce ze względu na udział jednocześnie w turnieju piłki nożnej większość meczów oddanych walkowerem Jasiek i Emil 3 gimnazjum.
Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.