JASEŁKA 2018

Natalia Maciak (3a), Cezary Petryka (3A)
Elżbieta Iwańska

Koniec grudnia to czas na Jasełka, czyli przedstawienia opowiadające historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda, które swą tradycją sięgają XV wieku. Zostały one wystawione również w naszej szkole, a przygotowali je uczniowie klasy III a pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Iwańskiej oraz nauczycielki religii Katarzyny Rosiak - Okraj. Oprawa muzyczna spoczywała w rękach nauczycielki muzyki Magdaleny Brzozowskiej.

20 grudnia na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, by po raz kolejny usłyszeć znane słowa opowieści i kolęd doskonale wprowadzających w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Na scenie ukazali się Maryja z Józefem, Aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i zwierzęta. Wśród składających narodzonemu Jezusowi dary pojawiły się także postacie ze znanych baśni – Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Rybak ze złotą rybką, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Calineczka oraz Smerfetka.

Recytacji towarzyszyły znane kolędy i świąteczne piosenki w wykonaniu trzecioklasistów i szkolnego chóru. W pięknym śpiewie solowym zaprezentowały się: Kinga Lisowska, Emilka Kowalczyk oraz Olga Szczepaniak.

Dzieci wystąpiły w starannie przygotowanych strojach i dekoracjach, co było zasługą zaangażowania ich Rodziców. Jeszcze raz serdecznie im dziękujemy!