GRÓJECKI PIKNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH

Joanna Wembergier
Joanna Wembergier

W dniu 22.05.2019r. pogoda nie rozpieszczała uczestników pikniku zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu, którzy licznie przybyli na to wydarzenie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Były pokazy tresury psów służbowych i obezwładniania niebezpiecznych osób, które zaprezentowali Policjanci z Zakładu Kynologii w Sułkowicach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się punkty, w których goście pikniku mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem używanym zarówno przez policjantów prewencji, jak również ruchu drogowego. Oprócz policjantów w pikniku uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych działających na terenie powiatu grójeckiego – Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu, Straży Granicznej w Lesznowoli, I Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, 61 Batalionu Piechoty Lekkiej, Aresztu Śledczego w Grójcu, Nadleśnictwa w Grójcu oraz Straży Miejskiej w Grójcu. Swoje stoisko zaprezentowała także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu.

W związku z 100 rocznicą powołania Policji Państwowej, KPP w Grójcu zorganizowała dwa konkursy: konkurs wiedzy o Policji skierowany do uczniów szkół z miasta i gminy Grójec oraz konkurs na „ Najbardziej odblaskową klasę 2019”, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2b i czworo uczniów z klasy 2a. Dzieci zaprezentowały w rytmie muzyki z filmu „Gliniarz z Beverly Hills” pokaz mody odblaskowej wzbogacony hasłami promującymi noszenie odblasków. Prezentacja została nagrodzona przez Kapitułę Konkursu - zajęliśmy drugie miejsce !!!

Wyniki konkursu „Najbardziej odblaskowa klasa 2019”:

I miejsce - Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Warce
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mogielnicy

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy zadbali również o posiłek, napoje i słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że wycieczka była udana.

foto foto

foto foto

foto foto foto

foto foto

foto foto

foto foto foto

foto foto

foto foto

Wybrane wydarzenia