ZBIERAMY KORKI DLA MAI

Dorota Kuśmierska

Akcja organizowana w ramach Fundacji "Nasze dzieci" przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" Pracy tej Fundacji przyświeca hasło W. Loranca: "Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia". Maja ma 4 latka. W lipcu 2019 r. zdiagnozowano u niej neuroblastomię IV stopnia z przerzutami do szpiku i kości. Koszty leczenia są bardzo wysokie, dziewczynkę czeka oprócz chemioterapii radioterapia oraz immunoterapia, co przekracza możliwości finansowe jej rodziny. Społeczność naszej szkoły- dzieci, rodzice bardzo aktywnie przystąpili do akcji zbierania plastikowych korków dla Mai. Przez cały listopad przynoszono korki, które wypełniły kilkadziesiąt wielkich plastikowych worków. Rekordziści, którzy przynieśli po kilka tysięcy korków i wezmą udział w losowaniu nagród. Dziękujemy za udział w naszej akcji.