WYCIECZKA KLAS 3B I 3C

Joanna Chodecka i Eliza Chojecka

W czwartek 20 października klasy 3b i 3c pod opieką swoich wychowawczyń p. Ewy Wiewióry i p. Joanny Chodeckiej oraz p. Katarzyny Janusik pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

W programie eskapady było m.in. zwiedzanie Eko busikiem trasy „Ze spichlerzami”. Punktem docelowym zwiedzania był Wąwóz Korzeniowy Dół. Potem uczniowie udali się na promenadę nadwiślaną, gdzie oglądali najpiękniejsze kazimierskie spichlerze. Kolejny punktem wycieczki był przejazd przez centrum miasteczka, wzdłuż rzeki Grodarz, podczas którego mogliśmy podziwiać renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Następnie poruszając się doliną Grodarza mijaliśmy najstarszą (niemal trzystuletnią) chatę na Lubelszczyźnie.

W drodze powrotnej pojechali ulicą Lubelską prosto na Duży Rynek, po czym weszliśmy na Górę Trzech Krzyży. Ze szczytu góry podziwialiśmy panoramę miasteczka.

Po tak licznych wrażeniach mieliśmy jeszcze czas na spacer po rynku, zakup pamiątek oraz słynnych kogucików kazimierzowskich. Na koniec odbył się rejs statkiem po Wiśle w Kazimierzu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do Warki i już czekają na kolejną wycieczkę.

wycieczka_3b_3c1 wycieczka_3b_3c2 wycieczka_3b_3c3

wycieczka_3b_3c4 wycieczka_3b_3c5 wycieczka_3b_3c6