DZIEŃ... KOTA!

Eliza Chojecka

17.02.2021 grupy 0C i 0E obchodziły nietypowe święto - "Dzień Kota".

Dzieci z grupy 0C zapoznały się z prezentacją przedstawiającą różne rasy kotów, po czym, zainspirowane poznanymi ciekawostkami wykonały, papierowe kotki oraz pacynki w kształcie kotów. Oczywiście nie mogło zabraknąć muzycznego akcentu i wspólnej zabawy przy piosence pt. „Uciekaj myszko do dziury”.

Maluszki z grupy 0E upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy i nosek oraz zakładając maski. Tak wystrojone szkolne "kociaki" śpiewały piosenkę pt. "My jesteśmy kotki dwa" i uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Po aktywnym odpoczynku dzieci rozpoczęły pracę nad malowaniem konturu kota z wykorzystaniem farb plakatowych.

Po tegorocznym Dniu Kota grupy 0 na pewno zgodzą się ze stwierdzeniem R. Carasa, że "Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania, niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz pięknie."

dzień kota dzień kota

dzień kota dzień kota dzień kota