logo

Do tradycji w naszej wareckiej Jedynce należy corocznie odbywający się w marcu Szkolny Turniej Tabliczki Mnożenia organizowany przez nauczycielkę matematyki p. Beatę Krawczyk.

Dlaczego w marcu? Marzec jest miesiącem Matematyki, bo w tym miesiącu: 9 marca obchodzony jest Dzień Polskiej Statystyki, 12 marca- Dzień Matematyki- Królowej Nauk, a 14 marca swoje święto ma Liczba π (Pi). Jednak pandemia zmieniła nieco nasze zwyczaje i konkurs odbywał się "na raty", gdy uczniowie uczyli się stacjonarnie. Po raz pierwszy do turnieju przystąpili uczniowie klas drugich, bo nauka tabliczki mnożenia ważna jest już od najmłodszych lat.

Wielu uczniów uzyskało tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia:
- w kategorii uczniów klas drugich:
Kajetan Banyś, kl. II a
Jan Dzwonkowski, kl. II a
Igor Jałocha, kl. II a
Jagoda Kwapiszewska, kl. II a
Julia Wąsik, kl. II a
Gabrysia Wrzosek, kl. II a
Lena Duda, kl. II a
Mateusz Jurczak, kl. II b
Bartek Trociński, kl. II b
Julia Cybulska, kl. II c