JEDYNKA NA ŚWIĘCIE JABŁKA 2023

Agnieszka Pękacka

W niedzielę 24.09.2023 r. na wareckim rynku odbyło się Święto Jabłka. Na specjalnie ustawionej scenie można było podziwiać prace lokalnych artystów oraz zainspirować się lekcją gotowania. W pięknie przystrojonych namiotach rozstawionych wokół sceny swoje wyroby prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich. Jedną z kucharek przygotowujących jabłkowe pyszności była pierwszoklasistka Helenka Diaz z klasy p. Agnieszki Pękackiej. Wielkie gratulacje dla naszej zdolnej uczennicy za odwagę i udział w konkursie!

Z okazji tego niezwykle ważnego dla lokalnej społeczności święta przygotowano również szereg atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły poszaleć na dmuchańcach i pomalować twarze, co było możliwe dzięki wolontariuszom z naszej szkoły, nad pracą których czuwała p. Dorota Macioszek. Zdolni artyści wymalowali wiele dziecięcych uśmiechów. Jednym z punktów programu był konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę. W tej konkurencji wyróżnienie otrzymała Helenka Diaz z klasy 1d oraz Wiktor Gorgoń, który reprezentował Szkolne Koło Wolontariatu. Ogromnie gratulacje!

Dziękujemy organizatorom – Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. za zaproszenie, Rodzicom za wsparcie, wszystkim dzieciom, które odwiedziły nasze stoisko za zaufanie. Do zobaczenia na kolejnej imprezie.

dzien_jablka1 dzien_jablka3 dzien_jablka5

dzien_jablka2 dzien_jablka7 dzien_jablka9 dzien_jablka13