NARODOWE CZYTANIE 2023

Karolina Nowak

W tym roku "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. To już 12 edycja wydarzenia pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wydarzenie odbyło się również i u nas, w Warce, w malowniczych okolicznościach – nad brzegiem rzeki Pilicy, w dole Parku przy Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów: Barbara Regulska oraz Kinga Lisowska (wcielające się w rolę narratorów) oraz Mikołaj Szewczak, Wiktoria Łuczak, Emilia Kowalczyk, Lena Teresiak, Amelia Kurzepa, Julia Sandecka, Franciszek Pawelec pod opieką pani Karoliny Nowak oraz pani Bernadetty Kozłowskiej. Uczniowie z uwagą wysłuchali wybranych fragmentów lektury. Nasze lektorki odczytały fragment tomu III, w którym Eliza Orzeszkowa przedstawia wesele Elżuni z Franciszkiem Jaśmontem; tańce Jana i Justyny, uczucia bohaterów; incydent z Jadwigą Domuntówną, która rzuca kamieniem w ich stronę. Po odczytaniu uczennice otrzymały pamiątkowe wydanie lektury z pieczęcią akcji Narodowe Czytanie. Składamy serdeczne podziękowania za liczny udział oraz reprezentowanie szkoły w tak ważnym wydarzeniu.

narodowe_czytanie1 narodowe_czytanie2 narodowe_czytanie3

narodowe_czytanie4 narodowe_czytanie5 narodowe_czytanie6