ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Eliza Chojecka
Piotr Pietrzak

Piotr Wysocki, bohater narodowy, inicjator powstania listopadowego z 1830 r., które wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada. Właśnie w tych dniach uroczyście świętujemy pamięć o naszym Patronie. Piotr Wysocki urodził się i wychował w Warce. Jako wykładowca Szkoły Podchorążych w Warszawie zawiązał spisek mający na celu odzyskanie niepodległości przez Polskę. Po latach spędzonych na Syberii, Wysocki powrócił do rodzinnej Warki, gdzie mieszkał do śmierci w 1875 r.

W tym roku apel poświęcony Wysockiemu odbył się 1 grudnia. Uczniowie klas 6a, 4a i 8c pod kierunkiem pani Joanny Cieplak przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do pamiętnej nocy rozpoczynającej powstanie listopadowe oraz do wątków dotyczących życia Piotra Wysockiego. Podczas apelu pojawiły się pieśni patriotyczne, które zaśpiewał chór szkolny prowadzony przez panią Karolinę Nowak. Dekoracje, które mogliśmy podziwiać na sali wykonali uczniowie z pomocą pani Marty Srokosz.

Dzięki tej ciekawej lekcji historii uczniowie na pewno zapamiętają kim był Patron naszej szkoły i jaką rolę odegrał w powstaniu listopadowym.

Uroczyste wręczenie dyplomów z okazji Dnia Jeża można zobaczyć tutaj