EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Magdalena Bucior-Długokęcka, Eliza Chojecka

Najważniejsze przesłanie Europejskiego Dnia Języków to: różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. By wpajać młodym ludziom te wartości uczniowie klas 4-8 po raz kolejny przystąpili do specjalnego zadania. Młodzież wykonała plakaty przedstawiające wylosowane wcześniej kraje, uwzględniając m.in. bogactwo kulturowe, aspekt językowy i ciekawostki. Dodatkowym wyzwaniem było zapoznanie się z podstawowymi zwrotami na przywitanie czy pożegnanie. Nabyte umiejętności językowe możemy podziwiać na nagraniu.

Kolorowa wystawa prac uczniów ozdabia łącznik szkolny, na którym dziś zrobiło się tłoczno z powodu bufetu ze smakołykami ze wszystkich stron Europy.

europejski_dzien_jezykow1 europejski_dzien_jezykow2 europejski_dzien_jezykow4 europejski_dzien_jezykow5

europejski_dzien_jezykow6 europejski_dzien_jezykow7 europejski_dzien_jezykow8 europejski_dzien_jezykow15

europejski_dzien_jezykow9 europejski_dzien_jezykow10 europejski_dzien_jezykow11 europejski_dzien_jezykow12

europejski_dzien_jezykow3