MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Izabela Łuczak, Eliza Chojecka

Uczniowie klasy 2a świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam ona, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci świata. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. W ramach tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły mieli przyjść na lekcje ubrani na niebiesko - w kolorze UNICEF.

W klasie 2a wychowawczyni przeprowadziła lekcję, podczas której dzieci dowiedziały się, co to jest Konwencja praw dziecka, obejrzały film pt. "Wszyscy mamy prawa", poznały prawa z podkreśleniem tych dotyczących równości i przeciwdziałania dyskryminacji oraz rozwiązały jeden z quizów Kahoot przygotowanych przez UNICEF. Na zakończenie zajęć cała  klasa otrzymała plan lekcji z prawami dziecka i wspólnie zaśpiewali piosenkę. #unicefpoland

dzien_praw_dziecka1

dzien_praw_dziecka2