DZIEŃ PAPIESKI

Katarzyna Rosiak-Okraj, Eliza Chojecka

W niedzielę 16 października 2022 r. obchodziliśmy w Polsce XXII Dzień Papieski. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło “Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II “Veritatis splendor” z 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.

Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Wydarzenie przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W środę 19 października uczciliśmy 44 rocznicę wyboru św. Jan Pawła II na papieża. Uczniowie klasy 5a pod opieką pani Katarzyny Rosiak – Okraj przybliżyli nauczanie głowy Kościoła. O oprawę muzyczną zadbała pani Karolina Nowak wraz z chórem szkolnym. Dekorację sali wykonała pani Marta Srokosz.

dzien_papieski1 dzien_papieski2

dzien_papieski3 dzien_papieski4