#CodeWeek 2022 - Europejski Tydzień Kodowania

Zbigniew Tomczyk

Europejski Tydzień Kodowania, inaczej CodeWeek, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku! Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania. W tych dniach w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie. Uświadamiamy jakie korzyści płyną z nauki kodowania.

W dniach 14-18 listopada 2022 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji CODE WEEK. W trakcie Tygodnia Kodowania uczniowie klas 1-7 na lekcjach informatyki budowali i programowali zestawy: Lego Education Spike Prime i Lego Education Bricq Motion (zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości). Tytuł naszej aktywności: "Budowa robota z klocków LEGO".

code_week_2022_1 code_week_2022_2