0E Z WIZYTĄ W OSP

Natalia Zwierzchowska, Sandra Gostkowska, Eliza Chojecka

W piątek 11 marca grupa 0e wybrała się w odwiedziny do Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce. Podczas tej niecodziennej wizyty nasze przedszkolaki mogły zapoznać się z zawodem strażaka i zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych i sprzątają połamane przez wichury drzewa.

Maluszki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy a nawet przymierzyć strój w jaki ubierają się do akcji.

Wizyta w OSP to doskonała forma zajęć edukacyjnych poświęconych zasadom bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń. W ramach podziękowania grupa 0e przygotowała album "Praca strażaka oczami dzieci". Serdecznie dziękujemy wareckim strażakom, a w szczególności panu Robertowi Jagiełło za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

0e_z_wizyta_w_osp_1 0e_z_wizyta_w_osp_2

0e_z_wizyta_w_osp_6 0e_z_wizyta_w_osp_5 0e_z_wizyta_w_osp_7