KOSMICZNY TYDZIEŃ W MALUCHACH

Natalia Zwierzchowska, Sandra Gostkowska, Eliza Chojecka

Przez cały tydzień marca w grupie 0e panowała „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć o tematyce kosmicznej przedszkolaki poznały wiele nowych zagadnień, miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, gwiazdozbiór, skafander i czym zajmuje się kosmonauta. Dzieci wiedzą już jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet i jak naprawdę wyglądają gwiazdy.

Podczas zajęć wspólnie stworzyliśmy "Galaktykę w słoiku". Eksperyment bardzo łatwy i szybki do wykonania. Oprócz słoiczków potrzebne nam były: woda, barwniki, wata i brokat. Na początku zabarwiliśmy wodę na różne kolory, fragmenty waty umieściliśmy w słoikach, dodaliśmy brokat i ponownie watę. Następnie strzykawkami dolaliśmy kolorową wodę i dosypaliśmy brokatowe gwiazdki. Tak zmieściliśmy kosmos w słoikach. Jakie to proste, prawda? Świetnym ćwiczeniem rozwijającym integrację sensoryczną naszych maluchów była praca plastyczna przy użyciu kolorowego ryżu.

Skąd wziąć kolorowy ryż? Nasze przedszkolaki już poznały tę tajemniczą recepturę. Wystarczy zamoczyć bibułę w ciepłej wodzie i zaczekać aż powstanie intensywny kolor. Następnie wsypać potrzebną ilość ryżu, chwilę poczekać i odsączyć go na papierowych ręcznikach. Kolorowe ziarenka wykorzystaliśmy do ozdobienia rakiet i kosmonautów. Zobaczcie jak świetnie nam poszło!

Na zakończenie tygodnia wybraliśmy się na niesamowitą wycieczkę do AIRO - Kosmicznej sali zabaw. Dzieci uczyły się precyzji w strefie interaktywnej, rozwijały motorykę małą korzystając z piasku kinetycznego i piaskownicy hipsometrycznej, a dzięki kolorowankom mogły odnaleźć w sobie skrywany talent artystyczny. Beztroskiej zabawie nie było końca - zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód, mini-tor gokartowy i wiele, wiele więcej. To była nieziemska przygoda!!!

0e_kosmiczny_tydzien1 0e_kosmiczny_tydzien2 0e_kosmiczny_tydzien3

0e_kosmiczny_tydzien4 0e_kosmiczny_tydzien5