W piątek i sobotę 17-18.09.2021 r odbył się 12 Ogólnopolski Festiwal " Nauki Przyrodnicze na Scenie" pod honorowym patronatem Pana Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Festiwal miał formę zdalną. Podobnie jak poprzednie edycje, festiwal odbył się w Audytorium Maximum Wydziału Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Skąd prowadzono komunikację z uczestnikami festiwalowego współzawodnictwa transmisję internetową. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce pod kierunkiem nauczycieli: mgr Adama Grzeska i mgr Piotra Pietrzaka przedstawili dwa projekty:

1. Doświadczenia z wykorzystaniem jajek, które prezentowali uczniowie klasy 7a: Marcel Dyga, Mateusz Sabała, Borys Wasilewski, Szymon Mrozowski.

2. Rakieta autorstwa ucznia klasy 8b Cypriana Łukasiewicza.

Oba projekty podobały się komisji festiwalowej. Projekt Rakieta zdobył wyróżnienie co jest dla nas dużym sukcesem. Gratulujemy.

projekt1 projekt2

projekt3 projekt4

Projekt "Doświadczenia z wykorzystaniem jajek"

Projekt "Rakieta"