XXXIV JESIENNY ZŁAZ TURYSTÓW

Joanna Wembergier

W dniu 12 października Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka w Warce wyruszył z grupą blisko 130 młodych turystów na jesienną wędrówkę. W rajdzie wzięło udział 7 szkół podstawowych z: Konar, Machcina, Ostrołęki, Sułkowic, Wrociszewa i obydwóch wareckich szkół. Uczniowie z klas 2c i 3b chętnie skorzystali z zaproszenia do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda od rana zachęcała do aktywności ruchowej.

Jesienną przygodę turyści rozpoczęli od miejscowości Rososz, gdzie czekał na nich proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Kanonik Dariusz Kruszewski. Ksiądz opowiedział historię powstania kościoła. W 1958r. przejeżdżał przez tę miejscowość ks. Tadeusz Stokowski, który wyraził życzenie, żeby właśnie w tym miejscu powstała parafia. Tak też się stało, kościół powstał w 1985r. Wystrój świątyni ma swój niepowtarzalny klimat, odczuwa się go po przekroczeniu jej progu. Mówią o tym sami parafianie, którzy przychodzą do tej świątyni.

Po spotkaniu z księdzem wszyscy w bezpiecznej kolumnie wyruszyli do szkoły w Machcinie. Widoki mijanych mazowieckich wsi cieszyły oczy turystów. Błogi spokój i cisza sprawiały wrażenie, że czas się zatrzymał... W progach szkoły przywitała dzieci nauczycielka p. Anna Musiałowska oraz pomocne mamy. Tradycyjnie przygotowano dla piechurów ognisko. Po zjedzeniu chrupiących kiełbasek, czekał na turystów słodki poczęstunek - ciasta upieczone przez mamy uczniów szkoły w Machcinie. Po posiłku przyszedł czas na swobodną zabawę. Plac zabaw został „oblężony” przez wesołe i pełne energii dzieci.

To co dobre szybko się kończy, tak było i tym razem...