OJCZYZNA - ZWYKŁE SŁOWO, A TYLE ZNACZY...

Piotr Pietrzak
Eliza Chojecka

W piątek 8.11.2019r. w sali gimnastycznej, udekorowanej dzięki p. Agnieszce Tomczyk oraz uczniom klasy 8, odbył się apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 4a z pomocą p. Doroty Migdalskiej-Drabik oraz p. Piotra Pietrzaka przypomnieli drogę Polaków ku wolności.

Tegoroczną akademię, rozpoczętą hymnem szkoły w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. Magdaleny Brzozowskiej, wyróżniały pytania zadawane przez prowadzących. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy mieli możliwość wykazania się wiedzą dotyczącą historii naszej ojczyzny, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodką niespodzianką.

Uroczystości upamiętniające wydarzenia kształtujące nasz kraj, a także ludzi, którzy byli gotowi oddać życie w jego obronie to nie tylko dodatkowe lekcje historii, to również okazja do refleksji nad przeszłością i konsekwencjami naszego postępowania. To czas, w którym przypominamy sobie, czym dla nas, ludzi XIX wieku, jest ojczyzna - zwykłe słowo, które znaczy tak wiele.