WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zuzanna Sadowska

W poniedziałek, 3 czerwca o godzinie 8:45 zebraliśmy się na przystanku autobusowym obok szkoły. Kiedy wszyscy uczestnicy zajęli swoje miejsca, o 9:00 wyruszyliśmy w trasę.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Dąb Bartek- najstarszy z dębów w Polsce. Od 1954 roku jest to pomnik przyrody. Ma on ok. 680 lat i obwód pnia około 10 metrów. Kolejnym punktem wycieczki była Osada Średniowieczna w Szklanej Hucie. Wszyscy uczestnicy podzielili się na dwie grupy, Pierwsza grupa zaczęła od zwiedzania chat rzemieślników, natomiast druga od warsztatów lepienia z gliny, na których każdy mógł wykonać własną miseczkę. Po niedługim czasie grupy zamieniły się miejscami, więc każdy z uczestników mógł cieszyć się swoim dziełem. Po tych atrakcjach mieliśmy możliwość spróbowania średniowiecznej przekąski, którą był podpłomyk podawany z dżemem oraz herbatką ziołową.

Następnie udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami, aby wzmocnić się przed wejściem na Łysą Górę. Ok. godziny 13:30 rozpoczęliśmy wędrówkę. Po godzinie czasu znaleźliśmy się na szczycie. Po krótkim odpoczynku zaczęliśmy zwiedzanie Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Trójcy Świętej. W bazylice znajdowało się Muzeum Misyjne Ojców Oblatów z przedmiotami z różnych stron świata. Następnie udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. O godzinie 19:50 szczęśliwi, choć zmęczeni, dojechaliśmy do Warki.

linia

foto foto

foto foto

foto foto

foto foto

foto foto foto

foto foto

foto foto

foto foto

foto foto

foto foto

linia

Wybrane wydarzenia