WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Beata Krawczyk
Zuzanna Pawelczyk, kl.7b

Dnia 13.06.2019 roku o godzinie 9.15 zebrały się klasy: 7b,7c oraz 8a, pod opieką pań: Beaty Krawczyk, Beaty Szymańskiej, Magdaleny Wąsik i Agnieszki Skrzypczak.

Tym razem autokar pełen zadowolonych uczniów (oceny wystawione i prawie wakacje) wyruszył na ostatnią w tym roku wycieczkę. Pojechaliśmy do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć jedno z najważniejszych miejsc martyrologii polskiej z epoki zaborów. Wielu ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się od naszej pani od historii, p. Magdaleny Wąsik, która wcieliła się w rolę przewodnika.

Ostatnim punktem programu był seans w kinie. Udaliśmy się na film pt. "Trzy kroki od siebie". Opowiadał on o dziewczynie chorej na mukowiscydozę, która podczas pobytu w szpitalu poznała chłopaka cierpiącego na tą samą chorobę, co ona. Zakochują się w sobie, ale na drodze ich miłości stoi wiele przeszkód, chociażby fakt, że nie mogą podchodzić do siebie bliżej niż na odległość 1,80m. Film był bardzo wzruszający i poruszał wiele ważnych tematów.

Niestety wycieczka jak zawsze szybko dobiegła końca i musieliśmy wracać do domu. Około godziny 20.00 byliśmy juz w Warce. Na pewno ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

linia

foto

linia

Wybrane wydarzenia