WYCIECZKA DO WARSZAWY

Beata Krawczyk
Zuzanna Pawelczyk

Dnia 18.01.2019 roku klasy 7b,7c i 6a pod opieką pań: Beaty Krawczyk, Beaty Szymańskiej, Magdaleny Wąsik oraz Ewy Słonawskiej udały się na wycieczkę do Warszawy. Autokar wyjechał spod parkingu koło szkoły o godz. 8.25 i ruszył w kierunku naszego celu.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Zostaliśmy oprowadzeni po wystawie obrazującej historię i wygląd budynku na przestrzeni lat. Następnie udaliśmy się do sali sądowej, w której odbywają się rozprawy. Spotkaliśmy się z sędzią, który przeprowadził z nami rozmowę i opowiedział o swojej pracy. Mieliśmy także możliwość wcielenia się w role ławników, prokuratora, obrońcy oskarżonego czy świadków, odgrywając rozprawę sądową. Jak zwykle czas mijał bardzo szybko i musieliśmy opuścić to ciekawe i interesujące miejsce.

Przejechaliśmy do galerii Złote Tarasy. Wszystkim już ,,burczało w brzuchach”, więc chętnie skorzystaliśmy z możliwości kupienia sobie czegoś do jedzenia. Kiedy już wszyscy byli najedzeni, ruszyliśmy na film pt. ,,Chłopiec z Burzy”. Film opowiadał o zamożnym biznesmenie, który powraca w rodzinne strony aby opowiedzieć wnuczce o swoim dzieciństwie, w którym zaopiekował się małymi pelikanami.. Historia jest bardzo wzruszająca i pokazuje jak bardzo człowiek może przywiązać się do zwierzęcia i ile mogą się od siebie nauczyć.

Niestety jak zawsze czas mijał nieubłaganie szybko i nim się obejrzeliśmy, byliśmy już w Warce. Nie możemy się doczekać kolejnego takiego wyjazdu.