MOJA PASJA - BIEGANIE

Aleksandra Gajewska - Kuna
Aleksandra Gajewska - Kuna

Biegacz, jak sama nazwa wskazuje, każdą wolną chwilę wykorzystuje na bieganie. Cóż innego miałby więc robić w jeden z czerwcowych weekendów– jeśli nie biegać?

9 czerwca w Rudawie k/Krakowa odbyły się XV jubileuszowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie (21.0975 m.) Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Mimo, że niedzielny poranek nie przywitał chłodem i rześkim powiewem wiatru, to mimo wszystko grupa zapalonych biegaczy wystartowała. Na wymagającej trasie, w której przewyższenia sięgały 400 m. n.p.m. i temperaturze bliskiej 400C, to przepięknych sceneriach jurajskiej przyrody, które National Geographic Traveler uznał za Cud Polski oraz przy akompaniamencie dużej rzeszy kibiców, pracownicy oświaty walczyli o laur najlepszego długodystansowca w Polsce.

Ten dla wielu osób kultowy bieg, rozgrywany jest od piętnastu lat na tej samej selektywnej trasie obfitującej w niezliczoną ilość wymagających podbiegów i zbiegów- z jednym uznanym za „najtrudniejszy i najdłuższym w Polsce”. Trasa park - runowa nagrodziła biegaczy przepięknymi widokami. Małopolskie wioski z ich częstokroć drewnianą zabytkową zabudową, Dolinki Podkrakowskie, skałki wokół biegu- czy trzeba chcieć czegoś więcej...?

Wareckie grono pedagogiczne reprezentował nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. P. Wysockiego w Warce- Bartłomiej Kuna, który po morderczej walce zdobył brązowy medal- tytuł drugiego wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej (M 18-35) Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz specjalne odznaczenie wręczone w imieniu Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego.

linia

foto

linia

foto

linia

foto

linia

foto

linia

Wybrane wydarzenia