MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

Beata Krawczyk
Zuzanna Pawelczyk (kl. 7b)

Dnia 7.12.2018 o godzinie 8.40 spod szkolnych murów wyjechał autokar. Klasy: 7b, 7c i 8a pod opieką pań Beaty Krawczyk, Agnieszki Skrzypczak, Magdaleny Wąsik i Beaty Szymańskiej ruszyły na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy okazję zagłębić się w historię naszego państwa w okresie II wojny światowej. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o przebiegu Powstania Warszawskiego. Wystawy muzealne wręcz same przyciągały nasze spojrzenia, dlatego każdy chętnie oglądał eksponaty. Swoją wiedzę mogliśmy uzupełnić, zbierając "kartki z kalendarza" z dokładnym opisem przebiegu wydarzeń od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystamy na lekcjach historii.

Następnie udaliśmy się na kręgle. Podzieleni w kilkuosobowe grupki wpadliśmy w wir zabawy. Każdy zacięcie walczył o zbicie jak największej ilości kręgli, a przy tym zdobyciu jak największej ilości punktów. Moglibyśmy tak grać bez końca, lecz niestety czas naglił i trzeba było opuścić kręgielnię.

Ostatnim miejscem, do którego się udaliśmy była Galeria Sadyba. Byliśmy już głodni, więc w naszych planach uwzględniono czas na pobyt w restauracjach. Kiedy wszyscy mieli już ,,pełne brzuchy,, ruszyliśmy do kina. Wspólnie uzgodniliśmy wcześniej, że obejrzymy film pod tytułem "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Film był bardzo interesujący i porywający. Mieliśmy wrażenie, że przeniósł nas do innego świata.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i nim się obejrzeliśmy, musieliśmy wracać do domu. Na pewno ta wycieczka na długo pozostanie w naszych pamięciach. A teraz już tylko czekamy na następny wyjazd, który z pewnością będzie równie udany.

linia

foto foto

foto foto

foto foto

foto foto

linia

Wybrane wydarzenia