JEDYNECZKA – TWOJA GAZETKA

Piotr Pietrzak

Niebawem na stronie szkoły znajdziecie gazetkę wydawaną przez uczniów i dla uczniów. „Jedyneczka” będzie dostępna w formacie PDF.

Już teraz poszukujemy osoby chętne do współredagowania gazetki. Wystarczy garść ciekawych pomysłów i chęci do pisania (umiejętność robienia ciekawych zdjęć też może się przydać).

Okładka pierwszego numery będzie wyglądała tak, jak na zdjęciu poniżej, ale co będzie w środku – zależy tylko od Ciebie!

linia foto

Jeśli chcesz się sprawdzić, ale nie do końca wiesz o czym pisać, skorzystaj z kilku podpowiedzi:

• odbyła się jakaś fajna wycieczka i chcesz o tym opowiedzieć? Trafiłeś w dobre miejsce (dorzuć tylko ze 2-3 zdjęcia…)
  • masz jakieś ciekawe hobby? Inni chętnie o tym poczytają, może nawet pójdą w Twoje ślady?
  • wpadła Ci w ręce jakaś niesamowita książka/płyta/gra? Dlaczego inni jeszcze o tym nie wiedzą! Napisz o tym!
  • niektórzy piszą wiersze, które potem marnują się w szufladach… Trochę ich szkoda. Wolałby gdzieś się pojawić – na przykład na stronach „Jedyneczki”.
  • chyba nie muszę dodawać, że Twoje najlepsze rysunki (tak, niektórzy robią naprawdę świetne rysunki), też chciałby gdzieś zaistnieć a nie trafić na makulaturę...
  • w szkole wydarzyło się coś ciekawego i nie było o tym w „Wiadomościach” lub „Faktach”? Nie szkodzi. Dzięki Tobie przeczytamy o tym w „Jedyneczce”!

I jeszcze jedno: jeśli przeszkodą w podjęciu decyzji jest nieśmiałość, to jest na to sposób – artykuły, zdjęcia czy wiersze nie muszą być podpisane. Wystarczą inicjały autora.

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z p. Piotrem Pietrzakiem. e-mail: warecka.jedyneczka@gmail.com